ZAPEWNIAMY ANONIMOWOŚĆ
OFERUJEMY BEZPŁATNE KONSULTACJE

Leczenie uzależnienia od alkoholu

Uzależnienie od alkoholu, czyli tzw. alkoholizm to nałogowe spożywanie alkoholu (wódki, piwa, wina) oraz innych trunków na bazie etanolu. Alkoholizm obok narkomanii to jedno z najbardziej dotkliwych w skutkach uzależnień, które powoduje szereg groźnych dla życia i zdrowia powikłań. Pierwsze objawy alkoholizmu są bardzo trudne do uchwycenia, gdyż granica pomiędzy sięganiem po alkohol podczas spotkań towarzyskich a piciem chorobowym jest bardzo płynna.

Alkoholizm to choroba, która powinna być leczona tak jak każda inna. Nieleczona choroba alkoholowa może prowadzić nawet do śmierci. Jeśli pierwsze objawy alkoholizmu zostaną szybko zauważone, jego rozwój może zostać jeszcze zahamowany, zanim dojdzie do pełnoobjawowego uzależnienia. 

Alkoholizm jest chorobą postępującą, która wymaga natychmiastowego objęcia leczeniem w specjalistycznym ośrodku leczenia uzależnień od alkoholu. Objawy alkoholizmu nasilają się w miarę trwania choroby, dlatego jeśli choroba w odpowiednim momencie nie zostanie wstrzymana, stan chorego będzie się sukcesywnie pogarszał.

Problem z uzależnieniem od alkoholu?

Próbujesz walczyć z alkoholizmem?
Skorzystaj z pomocy ośrodka leczącego uzależnienia
Oferujemy BEZPŁATNE konsultacje i gwarantujemy ANONIMOWOŚĆ

504 106 335

Objawy choroby alkoholowej to:

  • Głód alkoholowy – jest to stan, w którym chory odczuwa silną ochotę napicia się alkoholu.
  • Zespół abstynencyjny – pojawia się, kiedy człowiek pijący alkohol nagle przestaje go spożywać. Może przybierać różną formę od nudności, zawrotów głowy, skoków ciśnienia tętniczego, nadwrażliwości na dźwięki, lęków po napady drgawkowe, majaczenie, halucynacje i odwodnienie. Szczególnie niebezpiecznym objawem zespołu abstynenckiego są drgawki po alkoholu. Drgawki abstynenckie polegają na nagłych i niekontrolowanych skurczach grup mięśniowych całego ciała. Może wówczas dojść do utraty kontaktu z otoczeniem, zachłyśnięcia się treścią pokarmową czy niedotlenienia mózgu.
  • Upośledzona zdolność w kontrolowaniu picia alkoholu.
  • Znacznie zwiększona tolerancja na alkohol – przejawia się tym, że ta sama dawka alkoholu nie przynosi już tego samego efektu co wcześniej, dlatego osoba uzależniona musi spożywać coraz większe ilości alkoholu.
  • Koncentracja życia wokół alkoholu – osoba pijąca alkohol koncentruje całe swoje życie na alkoholu, zaniedbując przy tym sfery życia rodzinnego, przyjaciół, całkowicie rezygnuje z hobby i zainteresowań.
  • Uporczywe picie pomimo świadomości skutków – alkoholik zdaje sobie sprawę z tego, jakie konsekwencje niesie za sobą nałogowe picie alkoholu, jednak nie zmienia swojego zachowania.

Bez leczenia alkoholik skraca sobie życie średnio o 10-15 lat.

Rodzina dysfunkcyjna a problem alkoholowy

Alkoholizm nie dotyczy tylko osoby pijącej, ale jest to problem całej rodziny. Choroba alkoholowa wpływa na funkcjonowanie całej rodziny, kształtując wzajemne oddziaływania, które mogą być wzmacniane przez prowadzenie “pijącego trybu życia”. Rodzina z problemem alkoholowym to rodzina, w której podstawowe funkcje rodzinne i społeczne zostały zaburzone. Objawy alkoholizmu jednego z członków rodziny organizują i nadają kształt całemu życiu rodzinnemu. Rodzina dysfunkcyjna z problemem alkoholowym któregoś z członków jest zamknięta, żyje w izolacji od świata zewnętrznego, nie utrzymuje kontaktów towarzyskich, często żyje w zakłamaniu, fałszując i zniekształcając rzeczywistość. W rodzinach dysfunkcyjnych brakuje prawidłowej komunikacji pomiędzy poszczególnymi członkami rodziny, co prowadzi do stopniowego rozpadu więzi.

DDA, czyli Dorosłe Dzieci Alkoholików

Choroba alkoholowa to rodzaj współuzależnienia, zarówno małżonka osoby pijącej, jak i jego dzieci. Dzieciństwo spędzone w domu, w którym problemem był alkohol, może spowodować trwały ślad w psychice i w znacznym stopniu determinować dorosłe funkcjonowanie jednostki w społeczeństwie. Dzieci wychowane w rodzinie dysfunkcyjnej mogą odczuwać skutki choroby alkoholowej ojca bądź matki, co może wpływać na zaburzone poczucie własnej wartości. Wpływ alkoholizmu rodziców na ich dzieci jest tak silny, że powstała specjalna oferta pomocy i terapii skierowana do Dorosłych Dzieci Alkoholików.

Leczenie odwykowe od alkoholu 

Nasz prywatny ośrodek leczenia uzależnień od alkoholu “Nowe Życie” specjalizuje się w terapii osób dotkniętych problemem alkoholowym i ich rodzin. Nasi wykwalifikowani terapeuci i lekarze pomagają odzyskać kontrolę nad życiem i powrócić do normalności. Leczenie alkoholizmu w naszym ośrodku w Krakowie obejmuje m.in.

Kompleksowa terapia leczenia choroby alkoholowej dopasowana indywidualnie do Pacjenta pozwala  wyeliminować większość objawów alkoholizmu i wygrać z nałogiem.

Nasz ośrodek  znajduje się w Grojcu w województwie małopolskim, ale większość Pacjentów naszej placówki to osoby pochodzące z Krakowa i okolic.

Nasza oferta leczenia uzależnień w Krakowie i okolicach skierowana jest do osób uzależnionych od alkoholu oraz innych substancji psychoaktywnych, jak również do osób walczących z innymi uzależnieniami, takimi jak: uzależnienie od hazardu, komputerów czy seksu. Ośrodek “Nowe Życie” przygotował również specjalną ofertę terapeutyczną dla członków rodzin obciążonych nałogiem.

Leczenie alkoholizmu – cena

Ceny pobytu w naszym ośrodku leczenia uzależnień ustalane są indywidualnie po wstępnych konsultacjach i zależą m.in. od liczby dni pobytu w ośrodku. W cenę wliczone jest: zakwaterowanie w komfortowo wyposażonych pokojach, wyżywienie, indywidualnie dopasowana terapia zgodnie z planem dnia (zajęcia grupowe i indywidualne) oraz stała opieka psychologiczno-terapeutyczna.

Poznaj prawdziwe historie osób, którym pomogliśmy wyjść z alkoholizmu

Wiele osób błędnie myśli, że alkoholik musi dotknąć dna, aby rozpocząć leczenie w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień. Innym powszechnym mitem jest przekonanie, że terapia odwykowa jest skutkiem dotknięcia dnia. Nasi Pacjenci są dowodem na to, że nie warto czekać, aż nałóg całkowicie zniszczy życie. Zobacz opinie Pacjentów, którzy skorzystali z pomocy naszego ośrodka.

Zadzwoń do Nas

lub napisz

Wpisz poniżejżycie

Jesteś zainteresowany walką z alkoholizmem?

Zadzwoń do terapeuty Bartłomieja i umów się na spotkanie
Gwarancja ANONIMOWOŚCI i BEZPŁATNYCH konsultacji

504 106 335