ZAPEWNIAMY ANONIMOWOŚĆ
OFERUJEMY BEZPŁATNE KONSULTACJE

Warsztaty interpersonalne

Warsztaty interpersonalne to jeden z etapów kompleksowej terapii leczenia uzależnień, które obejmują trening tzw. umiejętności interpersonalnych. Stanowią one niezwykle ważny punkt całej terapii, ponieważ pozwalają nabyć takich umiejętności, które są potrzebne do prowadzenia w pełni szczęśliwego i owocnego życia.

Czym są umiejętności interpersonalne?

Umiejętności interpersonalne należą do grupy umiejętności społecznych, które wykorzystuje się w relacjach z innymi ludźmi. Mają one wpływ na efektywność radzenia sobie w określonych sytuacjach społecznych. Wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne są niezbędne w życiu każdego człowieka, dotyczą one bowiem nie tylko sfery zawodowej, ale przede wszystkim strefy osobistej.

Długotrwały nałóg niszczy podstawowe aspekty życia człowieka – jego psychikę, organizm, najbliższe otoczenie i tym samym przyczynia się do utraty podstawowych umiejętności interpersonalnych.

Jakie umiejętności nabędzie pacjent na warsztatach interpersonalnych?

Utrata kontaktu z otaczającym światem na skutek pogłębiającego się nałogu powoduje, że człowiek zamyka się w sobie, pozostaje ze swoim problemem sam, często też popada w depresję, a taki sposób funkcjonowanie może doprowadzić do tragedii. Na warsztatach interpersonalnych chory ma okazję lepiej poznać siebie i swój sposób funkcjonowania w świecie, co ma niepodważalny wpływ na skuteczność całościowej terapii leczenia uzależnienia.

Udział w treningu interpersonalnym daje możliwości do poprawienia swojej komunikacji w kontaktach z innymi, dlatego powinien być to nieodłączny elementem każdej terapii odwykowej.

Na warsztatach interpersonalnych Pacjenci uczą się:

  • nawiązywać kontakt z innymi ludźmi,
  • otwierać się ze swoimi problemami,
  • lepiej radzić sobie ze swoimi emocjami i uczuciami,
  • polepszać swoje stosunki z otoczeniem,
  • postrzegać siebie z innej perspektywy – często osoby tkwiące w nałogu żyją w przekonaniu, że są bezwartościowe i nic nie znaczą, trening interpersonalny to skuteczny sposób na wyzbycie się takiego myślenia,
  • budować poczucie własnej wartości,
  • określać swoje plany i cele życiowe w perspektywie krótko i długoterminowej.

Warszaty interpersonalne to szeroka rozumiana profilaktyka uzależnień.

Warsztaty interpersonalne w ośrodku leczenia uzależnień w Krakowie i okolicach

Warsztaty interpersonalne prowadzone dla osób uzależnionych w naszym ośrodku leczenia uzależnień “Nowe Życie” to celowo zainicjowane doświadczenie grupowe, podczas którego poszczególni uczestnicy wchodzą między sobą w interakcje, dzielą się własnymi doświadczeniami, poznają siebie nawzajem, dzięki czemu nabywają nowych umiejętności, które pozwalają im lepiej funkcjonować w społeczeństwie. W bezpiecznym otoczeniu grupy, pacjenci mają możliwości pogłębić wiedzę na temat samego siebie.

Warsztaty interpersonalne jako element terapii nastawiony jest przede wszystkim na nabycie nowych umiejętności międzyludzkich, które pozwolą pacjentom lepiej funkcjonować w grupie pomimo wielu trudności związanych z chorobą. Warunkiem powodzenia warsztatów jest gotowość na otwarte i szczere rozmowy z uczestnikami.

Celem warsztatów jest pomoc choremu w uzyskaniu stabilnego kontaktu z otaczającym go światem.

W celu uzyskania pożądanych efektów terapii wskazany jest również udział w warsztatach intrapersonalnych, które ukierunkowane są na umiejętność rozmowy z samym sobą.

Zadzwoń do Nas

lub napisz

Wpisz poniżejżycie

Inne terapie:

Nasze opinie z Google

photo Warsztaty interpersonalne
Karol Karol
18:22 20 Sep 18
Ośrodek godny polecenia. Profesjonalna pomoc uzależnionym i rodzinie . Indywidualne podejście do każdego z pacjentów . Dziękuję za pomoc Bartkowi i Wacławowi
photo Warsztaty interpersonalne
Łukasz
20:45 13 Jul 18
Dziękuję za udzieloną pomoc. Serdecznie polecam!
photo Warsztaty interpersonalne
Lorne Malvo
15:10 16 Mar 18
Dziękuje za pomoc , zdecydowanie polecam ten ośrodek . Pogody ducha dla wszystkich 🙂
photo Warsztaty interpersonalne
Jacek Wedzicha
14:37 07 Mar 18
Ośrodek godny polecenia.
Następne Opinie

Współpracujemy z MediRaty

mediraty finansowanie logo h 300x96 Warsztaty interpersonalne

Nie zwlekaj!
Już dziś umów się na bezpłatną konsultację!
504 106 335