ZAPEWNIAMY ANONIMOWOŚĆ
OFERUJEMY BEZPŁATNE KONSULTACJE W OŚRODKU

Ośrodek Nowe Życie » Blog » Gdzie w Krakowie leczyć alkoholizm?

Gdzie w Krakowie leczyć alkoholizm?

Paź 9, 2020 |

Nadużywanie alkoholu często prowadzi do uzależnienia, które przeradza się w postępującą chorobę. Alkohol stopniowo wypiera z życia osoby uzależnionej, takie wartości jak rodzina, praca, przyjaciele. Życie w coraz większym stopniu staje się podporządkowane rytmowi picia, w efekcie czego alkoholik powoli przestaje sobie radzić z wyzwaniami codziennego dnia. Aby zerwać więź z alkoholem, zwykle potrzebna jest pomoc specjalistów. W całej Polsce działają ośrodki odwykowe, w których chory może otrzymać pomoc. Jednak dziś skupimy się na Krakowie i okolicach. W niniejszym artykule, podpowiadamy, gdzie w Krakowie można leczyć alkoholizm. Zachęcamy do lektury.

 

  • W Krakowie i okolicach pacjenci mogą podjąć terapię odwykową w bezpiecznej i anonimowej atmosferze w ośrodku Nowe Życie.
  • W prywatnym ośrodku leczenia uzależnień pacjent otrzymuje dopasowany do zaawansowania swojego problemu program terapeutyczny, który opiera się na terapii indywidualnej i grupowej. 
  • W walce z nałogiem najważniejsza jest szybka reakcja. Im szybciej zdecydujemy się podjąć terapię, tym krótsze może być leczenie. 

Gdzie w Krakowie podjąć leczenie uzależnienia od alkoholu? 

Nieoceniona pomoc i fachowe wsparcie to jeden z najważniejszych elementów wychodzenia z nałogu. Ludzi, którzy pomogą przejść przez poszczególne etapy terapii, spotkasz w Ośrodku Nowe Życie nieopodal Krakowa. Prawidłowo zaplanowana terapia alkoholowa zwiększy szanse na zakończenie leczenia sukcesem i pozwolić zmierzyć się z normalnym życiem w pełnej trzeźwości. Podczas terapii alkoholowej ważne jest zapewnienie pacjentowi nie tylko komfortowych warunków pobytu, domowej i przyjaznej atmosfery, ale również bezpieczeństwa. Nad pacjentami czuwa wykwalifikowany zespół specjalistów, który w każdej chwili służy pomocą. Po odbyciu terapii w ośrodku Nowe Życie alkoholik zrozumie mechanizmy działania choroby alkoholowej. Pod okiem psychoterapeutów dowie się, jak radzić sobie z głodem alkoholowym. Jednym słowem, terapia leczenia uzależnień to najlepszy sposób, by powrócić do zdrowia i odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

cta onz Gdzie w Krakowie leczyć alkoholizm?

 

Dlaczego prywatny ośrodek leczenia uzależnień to dobry wybór? 

Prywatny ośrodek to dobry wybór przede wszystkim dla tych osób, które pragną w spokoju uporać się z własnym uzależnieniem i przemyśleć swoje dotychczasowe postępowanie. Specjaliści na pewno pomogą pacjentom odnaleźć swoją drogę do wyleczenia. Prywatny ośrodek leczenia uzależnień jest przygotowany na pacjentów z różnymi doświadczeniami. Mogą się tam zgłaszać osoby, które dopiero, co odkryły swój problem lub Ci, którzy po latach wrócili do nałogu. 

Leczenie alkoholizmu w ośrodku Nowe Życie w Krakowie – dlaczego warto? 

Podejmując się terapii odwykowej w naszym ośrodku leczenia uzależnień Nowe Życie w Krakowie, pacjent otrzymuje:

Opiekę 24H

Terapię leczenia uzależnień w naszym ośrodku prowadzimy w formie stacjonarnej. Terapia stacjonarna to inaczej terapia zamknięta. Oznacza to, że pacjent przebywa w ośrodku przez 24 godziny na dobę przez okres kilku tygodni. Długość terapii odwykowej uzależniona jest od indywidualnej sytuacji. Personel naszego ośrodka dostępny jest przez cały dzień, może pomóc o dowolnej porze dnia i nocy. 

Pomoc doświadczonej kadry 

Naszą kadrę tworzą doświadczeni psychoterapeuci i specjaliści terapii uzależnień. Od wielu lat pomagają oni osobom borykającym się z uzależnieniem od alkoholu, hazardu, narkotyków oraz innych substancji psychoaktywnych. Wieloletnia praktyka pozwoliła dogłębnie poznać problemy, z jakimi na co dzień borykają się osoby uzależnione. Za każdym pacjentem kryje się inna historia, dlatego naszym podopiecznym poświęcamy tyle czasu, ile tego potrzebują, dostosowując plan terapii indywidualnie do każdego przypadku.

Anonimowość i dyskrecja 

W naszym ośrodku gwarantujemy pacjentom całkowitą anonimowość i bezpieczeństwo. Mieścimy się w cichej i spokojnej okolicy, w otoczeniu natury, co bardzo pomaga się wyciszyć i odpocząć. W takim otoczeniu, daleko od stresogennych czynników, łatwiej jest znaleźć spokój oraz równowagę. 

Terapie indywidualne i grupowe

W ośrodku prowadzimy terapie indywidualne i grupowe. Terapię indywidualną można najprościej określić, jako bezpośredni kontakt pacjenta z psychoterapeutą. Jej celem jest uświadomienie uzależnionego, że ma problem z nadużywaniem alkoholu i jakie jego zachowanie ma konsekwencje, nie tylko zdrowotne, ale również i społeczne. Z kolei terapia grupowa leczenia uzależnień polega na regularnych spotkaniach z psychoterapeutą w określonej grupie osób. Grupa jest dla człowieka środowiskiem naturalnym, a zdecydowanie łatwiej jest wracać do zdrowia właśnie w swoim naturalnym środowisku. Najważniejszym celem terapii grupowej jest zapewnienie uzależnionemu odpowiedniego wsparcia. 

Wysoka skuteczność leczenia 

Nieustannie dokładamy wszelkich starań, aby pacjentom zapewnić wysoką skuteczność leczenia, która jest efektem ogromnego doświadczenia osób, składających się na nasz zespół. Potwierdzeniem wysokiej skuteczności leczenia jest wielu pacjentów, którzy po odwyku rozpoczęli nowe życie bez alkoholu. 

Źródła:

  1. ,,Alkoholizm: mianownictwo, rozpoznanie, leczenie i zapobieganie”, Jaroslav Skála, Państ. Zakład Wydawnictw Lekarskich, 1966.
Bartłomiej Jaśkiewicz

Bartłomiej Jaśkiewicz

Autor

Certyfikowany Instruktor Terapii Uzależnień. Wieloletnie doświadczenie w pracy jako terapeuta zdobywał podczas licznych szkoleń, w których uczestniczył oraz w trakcie wieloletniej pracy zawodowej w różnych ośrodkach leczenia uzależnień. Oprócz szerokiej wiedzy teoretycznej, w pracy z pacjentami bazuje na własnym doświadczeniu - sam przez kilka lat zmagał się z chorobą alkoholową. Jego celem jest pokazanie pacjentom, że życie na trzeźwo, dzięki psychoterapii, jest możliwe i do tego może być piękne. Pomógł już wielu osobom wyjść z niewoli uzależnienia.

Więcej informacji: terapeuta Bartłomiej Jaśkiewicz


ODBIERZ

1000 zł rabatu
na 28 dniową terapię
(promocja czasowa)

TELEFON CAŁODOBOWY 24h

Zadzwoń do Nas

lub napisz

Wpisz poniżejżycie

lub napisz

Wpisz poniżejżycie

Opinie naszych pacjentów

Wszystkie opinie