ZAPEWNIAMY ANONIMOWOŚĆ
OFERUJEMY BEZPŁATNE KONSULTACJE W OŚRODKU

Leczenie uzależnienia od dopalaczy

W ostatnim czasie dużo mówi się na temat uzależnienia od dopalaczy, a to dlatego, że stały się one ogólnodostępną alternatywą dla narkotyków, po którą coraz częściej sięgają młodzi ludzie. Dopalacze to bardzo groźne dla zdrowia środki odurzające, które mają działać stymulująco na mózg, pobudzać i powodować “odlot” prawie identyczny jak po narkotykach.

Dopalacze są tak samo szkodliwe jak narkotyki. Wpływają negatywnie na zdrowie i kondycję psychiczną, a nawet mogą być przyczyną zgonu.

Niektóre substancje aktywne zawarte w dopalaczach są legalne, dlatego bez problemu dopalacze można kupić w Internecie lub w specjalnych sklepach stacjonarnych. Podstawowym składnikiem większości dopalaczy jest BZP, czyli N – benzylopiperazyna, której działanie porównywalne jest do amfetaminy. Bardzo często do produkcji dopalaczy wykorzystuje się również kannabinoidy, MDPV i metylokatynon. Wszystkie te substancje mogą silnie uzależniać i wyrządzać ogromne szkody w organizmie. Skład chemiczny w dopalaczach ulega ciągłej zmianie, co jest pewnego rodzaju sposobem na ominięcie zakazów antynarkotykowych. Obecnie lista substancji zakazanych stopniowo się wydłuża, ale niestety nie zamyka to całkowicie drogi handlarzom dopalaczami, którzy zawsze znajdą sposób, by trafić do potencjalnego “klienta”.

Dopalacze mogą przyjmować postać tabletek, suszu, fajek, skrętów, proszków, kadzidełek.

Skutki zażywania dopalaczy

Dopalacze, podobnie jak narkotyki i alkohol mogą uzależniać. Największe ryzyko uzależnienia jest wtedy, kiedy za pomocą chemii dąży się do tego, aby poprawić sobie samopoczucie. Wtedy istnieje duże prawdopodobieństwo, że po dany środek będzie się sięgać regularnie, a to już jest prosta droga do uzależnienia.

Po odstawieniu dopalaczy pojawiają się niemal identyczne objawy jak w przypadku głodu narkotykowego, czyli gorsze samopoczucie, dołek psychiczny, stany lękowe, depresja. Uzależnienie od dopalaczy w krótkim czasie może powodować degradację społeczną i kłopoty finansowe. Skutki zażywania dopalaczy w wielu przypadkach są tragiczne, bowiem prowadzą do wyniszczenia organizmu, poważnych powikłań psychosomatycznych, a nawet śmierci.

cta onz Dopalacze

Dopalacze mogą spowodować silne zatrucie organizmu, które objawia się:

  • bólami głowy,
  • bólami w klatce piersiowej,
  • zaburzeniem rytmu serca,
  • zawałem serca,
  • udarem mózgu,
  • halucynacjami wzrokowymi i słuchowymi,
  • niewydolnością nerek i wątroby,
  • stanami agresji, które mogą zakończyć się próbą samobójczą.

Uzależnienie od dopalaczy – daj sobie pomóc

Dopalacze stają się coraz większym zagrożeniem dla zdrowia i życia, a problem niekontrolowanego zażywania środków odurzających dotyka coraz to większą liczbę osób, w tym dużą grupę stanowią osoby młode. Nasz ośrodek “Nowe Życie” oferuje kompleksowe leczenie uzależnienia od dopalaczy. Leczenie odwykowe od dopalaczy może przynieść zadowalające efekty, tylko wtedy, kiedy połączone jest z detoksem (prowadzonym pod ścisłą kontrolą lekarza), który jest konieczny w przypadku wystąpienia objawów zatrucia dopalaczami.

Nasz ośrodek leczenia uzależnień od dopalaczy w Zabierzowie (okolice Krakowa) przewiduje różne formy leczenia, takie jak: terapie indywidualne oraz terapie grupowe, treningi pomagające przezwyciężyć nałóg oraz konsultacje: lekarskie, rodzinne, psychologiczne i psychiatryczne. Dzięki opiece wykwalifikowanych psychoterapeutów i lekarzy osoba uzależniona od dopalaczy ma lepszą szansę bezpowrotnie poradzić sobie z nałogiem. W naszym ośrodku dbamy o to, aby każdy z pacjentów czuł się bezpiecznie, dlatego gwarantujemy całkowitą anonimowość.

Do naszego ośrodka trafiają coraz to młodsze osoby, które borykają się nie tylko z uzależnienie od dopalaczy, ale również narkomanią i lekomanią. Dzięki naszej nowoczesnej terapii każdy z pacjentów ma możliwość prowadzić swoje dalsze życie bez konieczności przyjmowania środków psychoaktywnych!

TELEFON CAŁODOBOWY 24h

Zadzwoń do Nas

lub napisz

Wpisz poniżejżycie

Nie zwlekaj!

Już dziś umów się na bezpłatną konsultację w ośrodku!

Terapeuta Bartłomiej

504-106-335 600-161-096
Umów się na
BEZPŁATNĄ konsultację w ośrodku