ZAPEWNIAMY ANONIMOWOŚĆ
OFERUJEMY BEZPŁATNE KONSULTACJE

Leczenie uzależnienia od hazardu

Uzależnienie od hazardu to poważna choroba, która zaczyna się dość niewinnie, a w efekcie może prowadzić do zaniedbania rodzinnych, zawodowych i społecznych zobowiązań. Uzależnienie od gier hazardowych, podobnie jak każde inne uzależnienie, wymaga odpowiedniej interwencji terapeutycznej. W naszym ośrodku leczenia uzależnień “Nowe Życie” pomagamy hazardzistom stoczyć walkę z nałogiem w oparciu o indywidualną terapię odpowiednio dobraną do skali problemu.

U podstaw hazardu leży najczęściej potrzeba poprawienia swojej sytuacji materialnej, chęć zdobycia środków pieniężnych.

Gry hazardowe to gry pieniężne, które mogą przybierać różnorodne formy. Do najpopularniejszych gier hazardowych zalicza się: gry w karty, grę w ruletkę, poker, gry na automatach oraz wszelkiego rodzaju zakłady, w których wygraną są pieniądze. Uczestnictwa w grach hazardowych nie można postrzegać jako formę bezpiecznej rozrywki, ponieważ coraz więcej osób traci kontrolę nad tym obszarem aktywności, w związku z czym hazard przybiera patologiczny wymiar i staje się poważnym zagrożeniem. Przez niektórych psychologów hazard nazywany jest “ukrytym nałogiem”, gdyż nie wywołuje widocznych objawów, jak ma to miejsce w przypadku choroby alkoholowej czy uzależnienia od narkotyków.

Problem z uzależnieniem od hazardu?

Potrzebna pomoc w walce z uzależnieniem od hazardem?
Skorzystaj z pomocy ośrodka leczącego uzależnienia
Oferujemy BEZPŁATNE konsultacje i gwarantujemy ANONIMOWOŚĆ

504 106 335

Czym przejawia się uzależnienie od gier hazardowych?

Każdy, kto bierze czynny udział w grach i zakładach, w których stawką są pieniądze może stać się nałogowym hazardzistą. Problem uzależnienia od hazardu zaczyna się niewinnie, najczęściej jedno zwycięstwo utwierdza w możliwości wygrania większej sumy pieniędzy, a wygrana zdarza się naprawdę rzadko. Hazard to nie tylko problem osoby uzależnionej, ale przede wszystkim całej rodziny. Do głównych objawów uzależnienia od hazardu zalicza się m.in:

  • zaabsorbowanie hazardem, czyli silnie przeżywanie gry,
  • niezdolność do wyłączenia się z gry,
  • zwiększanie wysokości stawek,
  • zapożyczanie się pieniędzy na gry hazardowe u bliskich, okłamywanie, kradzież, sprzedawanie cennych rzeczy,
  • zaniedbywanie spraw rodzinnych,
  • niezwracanie pożyczek,
  • ukrywanie niepowodzeń,
  • stany depresyjne, myśli samobójcze.

Jak rozwija się uzależnienie od hazardu?

Uzależnienie od hazardu przebiega w czterech fazach. Pierwsza faza to tzw. faza zwycięstw. Na tym etapie ani gracz, ani jego najbliższe otoczenie nie dostrzega problemu, a gry hazardowe traktowane są jako forma rozrywki. Druga faza to faza start, w której hazardzista widzi korzyści płynące z gry (np. korzyści finansowe), co zachęca go do dalszej gry. W tej fazie pojawiają się początki zaniedbania codziennych obowiązków i pożyczki pieniężne. Faza trzecia, czyli faza depresji to etap, w którym następuje całkowita utrata kontroli nad grami hazardowymi. Hazardzista odcina się od rodziny, znajomych, przyjaciół, popada w zadłużenia, coraz częściej towarzyszy mu również wyczerpanie fizyczne, poczucie winy, lęku i wstyd, co w konsekwencji może doprowadzić nawet do depresji. Faza czwarta, czyli faza utraconej nadziei to moment, w którym hazardzista osiągnął swojego “dno”, towarzyszą mu myśli samobójcze i silna chęć zażywania substancji odurzających, takich jak: narkotyki czy alkohol, które tylko na chwilę pozwolą się oderwać od problemu.

Leczenia uzależnienia od gier hazardowych

W walce z hazardem, zwłaszcza z jego patologiczną odmianą najlepsze efekty przynosi pobyt w ośrodku leczenia uzależnień od hazardu. Nałogowe granie z obstawianiem pieniędzy pomoże zwalczyć Ci nasz ośrodek leczenia uzależnień “Nowe Życie” zlokalizowany nieopodal Krakowa w województwie małopolskim.

Poddając się leczeniu uzależnienia od gier hazardowych w naszym ośrodku zyskasz nowe życie, wolne od nałogu gier hazardowych.

Przyznanie się do własnego problemu jest najważniejszym etapem długiej drogi, która prowadzi do pokonania nałogu. Nasz prywatny ośrodek leczenia uzależnień to miejsce położone w zacisznej okolicy, pozwalające na skuteczną i anonimową terapię. Każdy z nas jest inny, dlatego do każdego z Pacjentów podchodzimy indywidualnie. Leczenie odwykowe od hazardu w naszym ośrodku obejmuje kompleksową terapię, na którą składa się wywiad i zdiagnozowanie skali problemu, zajęcia terapeutyczne, treningi oraz konsultacje i porady dla uzależnionych i rodziny.

Nie czekaj aż hazard stanie się źródłem długów i rozpadu relacji z bliskimi. Zgłoś się do naszego ośrodka, a pomożemy Ci wygrać z uzależnieniem od gier hazardowych.

Zadzwoń do Nas

lub napisz

Wpisz poniżejżycie

Jesteś zainteresowany walką z uzależnieniem od hazardu?

Zadzwoń do terapeuty Bartłomieja i umów się na spotkanie
Gwarancja ANONIMOWOŚCI i BEZPŁATNYCH konsultacji

504 106 335