ZAPEWNIAMY ANONIMOWOŚĆ
OFERUJEMY BEZPŁATNE KONSULTACJE W OŚRODKU

Terapia ambulatoryjna

Ośrodek Nowe Życie » Terapia » Ambulatoryjna

Terapia uzależnień w systemie ambulatoryjnym przeznaczona jest dla osób, które z różnych powodów nie mogą skorzystać z terapii stacjonarnej prowadzonej w ośrodku leczenia uzależnień. Ta forma terapii stanowi również kolejny etap terapii uzależnień już bezpośrednio po wyjściu pacjenta z ośrodka, w którym odbyło się leczenie w systemie stacjonarnym. Leczenie ambulatoryjne polega na tym, że pacjent nie musi przez 24 godziny na dobę przebywać w miejscu prowadzenia terapii, a jedynie systematycznie przez określony czas przychodzi do ośrodka w celu wzięcia udziału w terapii pod okiem psychoterapeutów.

cta onz Ambulatoryjna

Jak wygląda leczenie odwykowe w formie ambulatoryjnej?

Leczenie uzależnień w formie ambulatoryjnej w naszym ośrodku leczenia uzależnień “Nowe Życie” prowadzone jest zarówno w formie terapii indywidualnej – w trybie spotkań z terapeutą, jak i w formie terapii grupowej – w trybie spotkań z kilkuosobową grupą borykająca się z tym samym problemem. Sesje odbywają się w dni powszednie i z reguły trwają kilka godzin dziennie. Czas niezbędny do przeprowadzenia skutecznej terapii uzależniony jest od rodzaju i skali problemu. Pacjenci zgłaszający się do naszej placówki w ramach podjęcia leczenia ambulatoryjnego podlegają rzetelnej diagnozie (tzw. wizyta diagnostyczna) w celu ustalenia najefektywniejszej oferty terapeutycznej. Nasza poradnia ambulatoryjna oferuje pomoc zarówno dla osób uzależnionych, jak i członków rodziny.

Najczęściej po zakończeniu terapii w trybie stacjonarnym konieczny jest drugi etap terapii, którym jest prowadzenie dalszego leczenia w trybie ambulatoryjnym.

Leczenie ambulatoryjne w naszym ośrodku obejmuje:

TELEFON CAŁODOBOWY 24h

Zadzwoń do Nas

lub napisz

Wpisz poniżejżycie

Nie zwlekaj!

Już dziś umów się na bezpłatną konsultację w ośrodku!