ZAPEWNIAMY ANONIMOWOŚĆ
OFERUJEMY BEZPŁATNE KONSULTACJE W OŚRODKU

Konsultacje Psychologiczne

Ośrodek Nowe Życie » Konsultacje » Psychologiczne

Konsultacja psychologiczna w naszym ośrodku leczenia uzależnień “Nowe Życie” obejmuje diagnostykę, leczenie oraz wsparcie psychologa dla osób uzależnionych, ich rodziny i współuzależnionych małżonków i partnerów życiowych. Konsultacje psychologiczne mają charakter diagnostyczny.

Konsultacja psychologiczna, która często obejmuje więcej niż jedno spotkanie, ma na celu pomóc choremu lub jego bliskim poradzić sobie ze swoją psychiką i emocjami.

Jak wygląda konsultacja psychologiczna?

W ramach konsultacji psychologicznej prowadzone są dwa rodzaje spotkań: spotkania indywidualne z psychologiem oraz spotkania grupowe. Spotkania indywidualne z psychologiem obejmują zwykle cykl kilku lub kilkunastu spotkań (w zależności od skali problemu), które trwają średnio po około 60 minut. Podczas spotkań indywidualnych psycholog dokonuje diagnozy psychologicznej, która może być podstawą dalszego procesu terapeutycznego. Głównym celem spotkań z psychologiem jest uzyskanie pomocy w radzeniu sobie z problemami, które pacjent doświadcza. Informacje przekazywane psychologowi objęte są tajemnicą zawodową, oznacza to, że lekarz nie ma prawa nikomu udostępniać informacji, jakie zostały mu przekazane podczas spotkania.

Grupowe spotkania z psychologiem mają głównie charakter warsztatowo-treningowy. Dzięki obecności kilkuosobowej grupy uczestnicy doświadczają grupowego wsparcia, poznają doświadczenie innych osób i się nim nawzajem wymieniają. Grupa pozwala poczuć się zaakceptowanym przez innych, a to już ogromny krok do tego, by zaakceptować siebie. Konsultacja psychologiczna stanowi doraźną formę pomocy, z której można skorzystać na każdym etapie leczenia. Jej głównym zadaniem jest udzielenie choremu wsparcia i pokazanie właściwej drogi rozwiązania problemu.

TELEFON CAŁODOBOWY 24h

Zadzwoń do Nas

lub napisz

Wpisz poniżejżycie

lub napisz

Wpisz poniżejżycie

Inne konsultacje:

Nasze opinie z Google


Widget not in any sidebars

Współpracujemy z MediRaty

[wpi_designer_button slide_id=164]

Terapeuta Bartłomiej

504-106-335 600-161-096
Umów się na
BEZPŁATNĄ konsultację w ośrodku