ZAPEWNIAMY ANONIMOWOŚĆ
OFERUJEMY BEZPŁATNE KONSULTACJE W OŚRODKU

Leczenie narkomanii - uzależnienia od narkotyków Kraków

Narkomania, czyli uzależnienie od narkotyków to jedno z największych zagrożeń społecznych XXI wieku. Narkotyki to potoczna nazwa używana na określenie niektórych substancji psychoaktywnych, które oddziałując na centralny układ nerwowy, powodują zmiany nastroju, świadomości, spostrzeżenia i zachowania. Narkomanem może stać się każda osoba eksperymentująca ze środkami odurzającymi, a stopień zaawansowania choroby zależy od rodzaju i ilości przyjmowanej substancji. Narkomania jest przyczyną wielu różnych chorób, zaburzeń i problemów emocjonalnych. Nieleczona narkomania jest chorobą postępująca, która stanowi poważne zagrożenie dla życia.

Czym jest narkomania?

Narkotyki powszechnie dzieli się na dwie grupy: narkotyki miękkie (marihuana, haszysz, LSD, grzyby halucynogenne) oraz narkotyki twarde (amfetamina, kokaina i opiaty). Do opiatów zalicza się substancje narkotyczne wyrabiane z maku lekarskiego, czyli morfinę, heroinę, opium, kodeinę. Nie ma bezpiecznych narkotyków, zarówno jedna, jak i druga grupa sieje poważne spustoszenie w organizmie i ma destrukcyjny wpływ na relację międzyludzkie. Narkomanie czysto mylnie postrzegamy wyłącznie jako przejaw patologii społecznej i przestępczości, rzadziej zażywanie narkotyków widzimy w kategorii choroby, co jest oczywiście błędem, ponieważ narkomania to choroba złożona, która polega na całkowitej utracie kontroli nad własnym życiem. Uzależnienie od narkotyków objawia się znacznym pogorszeniem funkcjonowania we wszystkich sferach życia. Wraz z rozwojem choroby następuje coraz to większa koncentracja na zażywaniu środków odurzających, najczęściej osoba uzależniona stopniowo sięga po coraz większe ilości narkotyków, ponieważ nie jest w stanie zapanować nad głodem narkotycznym.

cta onz Narkomania

Jakie są objawy uzależnienia od narkotyków i do czego prowadzi nieleczona narkomania?

 

  • zaburzenie osobowości,
  • zaburzenie nastroju,
  • depresja,
  • stany lękowe,
  • psychoza,
  • nerwica.

Długotrwałe zażywanie narkotyków może przyczynić się również do napadów padaczkowych, zawału serca, udaru mózgu, uszkodzenia nerek i wątroby, a nawet HIV. Zażywanie coraz to większych dawek narkotyków może prowadzić do silnego zatrucia organizmu, czego efektem może być zgon.

Leczenie narkomanii Kraków – od czego należy zacząć?

Największym zagrożeniem dla osób uzależnionych jest trudna do opanowania chęć zażywania coraz to większej ilość narkotyków (uzależnienie fizyczne) w celu uzyskania lepszego samopoczucia bądź chwilowej ulgi (uzależnienie psychiczne). Najważniejszym etapem w walce z chorobą jest uświadomienie sobie tego, że jesteśmy chorzy. W zasadzie jedynym ratunkiem dla osób uzależnionych od narkotyków jest odwyk narkotykowy w specjalistycznym ośrodku pod opieką lekarzy i psychoterapeutów. Leczenie uzależnienia od narkotyków to jedyna droga, aby przezwyciężyć tę podstępną chorobę, a tylko fachowa opieka, pomoc i nadzór mogą sprawić, że leczenie narkomanii przyniesienie pożądane efekty.

Leczenie narkomanii w specjalistycznym ośrodku leczenia uzależnień od narkotyków w Krakowie i okolicach

Jako prywatny ośrodek leczenia uzależnień “Nowe Życie” w miejscowości Zabierzów (koło Krakowa) oferujemy kompleksowe leczenie narkomanii oraz innych uzależnień od substancji psychoaktywnych, do których można zaliczyć:

Leczenie uzależnienia od narkotyków w naszym kameralnym ośrodku obejmuje fachową diagnozę, indywidualnie dopasowaną terapię odwykową oraz pomoc i wsparcie psychologiczne i psychiatryczne dla osób uzależnionych i ich rodzin. Dzięki naszej terapii narkotykowej możliwa jest całkowita abstynencja od narkotyków oraz pełny powrót do zdrowia psychicznego i fizycznego. Prywatny ośrodek leczenia uzależnień od narkotyków zlokalizowany jest w pobliżu Krakowa, w spokojnej okolicy poza miastem, dzięki czemu gwarantujemy zachowanie całkowitej anonimowości i rodzinną atmosferę. Oferta naszego ośrodka odwykowego skierowana jest nie tylko do osób zamieszkujących Kraków i jego okolice, ale również do mieszkanców całej Polski, którzy chcą zachować całkowitą anonimowość.  Daj sobie pomóc i pokonaj nałóg!

TELEFON CAŁODOBOWY 24h

Zadzwoń do Nas

lub napisz

Wpisz poniżejżycie

Inne uzależnienia:

Opinie naszych pacjentów

Wszystkie opinie

Współpracujemy z MediRaty

 

Nie zwlekaj!

Już dziś umów się na bezpłatną konsultację w ośrodku!

Nasze artykuły dotyczące uzależnienia od narkotyków